Apie meistrą

Balys Kazakevičius avalynės dizainu bei gamyba užsiima jau daugiau nei 40 metų. Profesinį kelią pradėjęs karinės prekybos buitinio aptarnavimo srityje, dešimtmetį jis dirbo avalyninku Akademiniame dramos teatre, vėliau užsiėmė individualia veikla, kurią tęsia iki šiol. Taip pat Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre moko studentus ortopedinės avalynės gamybos amato.

Avalynės meistras yra bendradarbiavęs su daugeliu gerai žinomų Lietuvos dizainerių bei stilistų, tarp kurių – Daiva Urbonavičiūtė, Deimantė Songailienė, Lina Morkūnienė ir kt. 2003 m. balandžio mėn. surengė drabužių ir avalynės dizaino parodą su dizainere Asta Funkiene. Drauge su dizainere Diana Rūta Stankevičiene 2006 m. lapkritį pristatė kolekciją moterims „Pilnaties raganos“.

Pagal individualų užsakymą B. Kazakevičius gali sukurti ir pagaminti skirtingos paskirties – kasdienę, ortopedinę, proginę, sceninę – avalynę. Ją bei įvairius aksesuarus (diržus, prabangių laikrodžių apyrankes, sages) jis gamina iš tradicinių ir neįprastų medžiagų, įskaitant stručio, ruonio, ponio, pitono, krokodilo ar net žuvies odos, taip pat – šilko, džinso, gobeleno ar velveto. Esant pageidavimui, gali sukurti ir pakulnę iš kietmedžio, aliuminio, bronzos ar žalvario.

Žiniasklaida apie B. Kazakevičių:

2006

„Dizainerių D. R. Stankevičienės ir B. Kazakevičiaus dueto debiutas – kolekcija „Pilnaties raganos“ – Delfi.lt

„Kauniečiai dizaineriai pristatė pirmąją drauge kurtą kolekciją, kurios temą padiktavo taro kortos“ – „Kauno diena“

2010

„Balys Kazakevičius: Nėra tokių batų, kurių negalėčiau pasiūti“ – 15min

2012

„Batų meistras apavė ir Barborą Radvilaitę, ir Arvydą Sabonį“ – „Kauno diena“

„Išskirtinių batų siuvėjas Balys Kazakevičius dalija racionalius patarimus“ – LRT „Stilius“

„Dizaineris Kazakevičius Sabonio batus vadina „kanojomis“ – Alfa.lt 

„Batų dizaineris Kazakevičius savo darbą lygina su išminuotojo“ – Alfa.lt

2017

Apie darbą Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre